A Cigány Módszertani és Kutató Központ (CIMOK) képviselői, munkatársai és önkéntesei hamarosan Máltára utaznak, hogy szakmai együttműködés keretében bővítsék nemzetközi kapcsolataikat és erősítsék szervezetük kompetenciáit. A máltai látogatás célja, hogy a központ szakemberei személyesen is megismerkedjenek a Pastoral Formation Institute nevű fogadó intézménnyel, amely a Földközi-tenger térségében az egyik vezető felnőttképző szervezet.

A látogatás egy többnapos program része, amely magában foglalja a jó gyakorlatok megismerését, kulturális tapasztalatok szerzését és a csapatépítést. Az Erasmus által támogatott program középpontjában a máltai plébániához kapcsolódó oktatási szervezet megismerése áll. A közelmúltban a CIMOK munkatársai személyesen egyeztettek a fogadó szervezettel a januári látogatás részleteiről.

Az előkészítő megbeszélés célja az volt, hogy megismerkedjünk a fogadó szervezettel, a személyes találkozás révén egyeztessük a pályázat részleteit, és ezáltal erősödjenek a kapcsolatok” – hangsúlyozta Hajnalné Gál Edina az MPE OCM képzési-nevelési igazgatója.

A Pastoral Formation Institute sokszínű tevékenységei révén a világ számos tájáról érkező résztvevők számára kínál képzési lehetőségeket. Az együttműködés során a misszió különösen fontosnak tartja a szakmai tapasztalatcserét, az innovatív módszerek alkalmazását és a kulturális érzékenyítés elősegítését. A program részeként a szervezet munkatársai nemcsak szakmai tréningeken vesznek részt, hanem kulturális ismeretszerzéssel és csapatépítéssel is gazdagodnak.

A projekt célja, hogy a szolgálatban részt vevő hitéleti és missziós szakemberek, olyan tapasztalatokat szerezzenek, amelyeket beépíthetnek a saját munkájukba, és ezáltal szélesedjen a látókörük. A pályázat törekszik arra, hogy minél több roma származású szakember vehessen részt a külföldi tapasztalatcserén. ” – tette hozzá Hajnalné Gál Edina.

 A CIMOK és a Pastoral Formation Institute közötti partnerség a felnőttképzési rendszer fejlesztésére, a résztvevők szakmai készségeinek bővítésére és a társadalmi befogadás előmozdítására helyezi a hangsúlyt. Az ilyen nemzetközi együttműködések hosszú távon hozzájárulnak ahhoz, hogy a résztvevők európai állampolgári identitásuk megerősítése mellett új nézőpontokat és módszereket sajátítsanak el.

A program 2023-1-HU01-KA122-ADU-000147969 számú a CIMOK munkatársak fejlesztése európai szakmai környezetben pályázatnak köszönhetően valósul meg.

Bejegyzés megosztása

Facebook

További friss híreink

Eseménynaptár

2025. február 22.
  • 2025. február 22. 14:00

    Esemény: Istentisztelet Nagydobsza

    Helyszín: Nagydobsza, 7985 Magyarország


     

  • 2025. február 22. 16:00

    Esemény: Házi csoport Nyírpilis

    Helyszín: Nyírpilis, Magyarország


     

  • 2025. február 22. 17:00

    Esemény: Házi csoport Debrecen

    Helyszín: Debrecen, Magyarország


     

  • 2025. február 22. 17:00

    Esemény: Házi csoport Hevesaranyos

    Helyszín: Hevesaranyos, 3322 Magyarország


     

  • 2025. február 22. 17:00

    Esemény: Házi csoport Kápolna

    Helyszín: Kápolna, 3355 Magyarország


     

  • 2025. február 22. 18:00

    Esemény: Házi csoport Demecser

    Helyszín: Demecser, 4516 Magyarország


     

  • 2025. február 22. 18:00

    Esemény: Istentisztelet Kótaj

    Helyszín: Kótaj, Magyarország


     

  • 2025. február 22. 18:00

    Esemény: Istentisztelet Szajlán

    Helyszín: Szajla, Fenyves u. 17.


     

Kövess bennünket közösségi oldalainkon is!

Kapcsolódó bejegyzések