A sikeres munka és a folyamatos fejlődés érdekében elengedhetetlen az ágazatban dolgozó kollégákkal és társszervekkel való szoros kapcsolat ápolása – vallják a Magyar Pünkösdi Egyház Országos Cigánymisszió Segítő Szolgálatának keretein belül működő Fejlesztő Foglalkoztató munkatársai. E szemlélet jegyében vettek részt azon a szakmai találkozón, amelyet a Kolping Oktatási és Szociális Intézményfenntartó Szervezet, valamint a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet közösen szervezett. A szegedi foglalkoztató jelenleg tizenhárom pszichiátriai beteg ellátását biztosítja.
„Fontos számunkra, hogy rendszeresen részt vegyünk szakmai képzéseken, hiszen így új tapasztalatokkal és ismeretekkel gazdagodunk. A Fejlesztő Foglalkoztatók Találkozóját idén második alkalommal rendezték meg, ahonnan kollégáink ismét értékes tudással tértek haza” – hangsúlyozta Kakusziné Halász Aranka, a szegedi telephely vezetője. Hozzátette: „Szegeden egyedüliként nyújtunk közösségi pszichiátriai ellátást, de kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy hasonló szervezetekkel és az egészségügyi szolgáltatókkal is jó kapcsolatot ápoljunk. Célunk, hogy az általunk foglalkoztatott betegek a későbbiekben a nyílt munkaerőpiacon is megállják a helyüket.”
A találkozónak idén a Fejér Vármegyei Gesztenyés Egyesített Szociális Intézmény adott otthont Tordason. A konferencia központi témája az volt, hogyan lehet értékteremtő munkát végezni a fogyatékossággal élő, pszichiátriai és szenvedélybetegséggel küzdő, valamint hajléktalan emberek számára a fejlesztő foglalkoztatás keretében. A szegedi foglalkoztatót két munkatárs, Bálint Zsófia és Móczár Zoltán képviselte.
Az eseményen beszédet mondott Dr. Veres András győri püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke, valamint előadást tartott többek között a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet megbízott igazgatója, a Magyar Államkincstár Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Igazgatóságának osztályvezetője, és a Mozgáskorlátozottak Somogy Megyei Egyesületének koordinációs igazgatója.
„A délután folyamán két kerekasztal-beszélgetésen is részt vettünk. Az első a nonprofit szervezetek és a forprofit szektor együttműködési lehetőségeiről szólt, míg a második a foglalkoztatás és a brandépítés fúziójával foglalkozott. Az eszmecserék során szó esett a közösségi média hatékony használatáról, figyelemfelkeltésről és az egyediség fontosságáról is” – mesélték a szegedi munkatársak. Hozzátették, hogy a találkozó emlékére egy portfólió is készült, amelyben több mint harminc nem állami fenntartású intézmény, köztük az ő foglalkoztatójuk is bemutatkozott.
„Összességében egy inspiráló napot tölthettünk el, ahol hasonló érdeklődésű szakemberekkel oszthattuk meg tapasztalatainkat és ötleteinket. Ezúton is szeretnénk köszönetet mondani a Magyar Pünkösdi Egyház Országos Cigánymisszió vezetőségének és a szervezőknek, hogy lehetőséget biztosítottak számunkra ezen a magas színvonalú rendezvényen való részvételre” – zárták gondolataikat a konferencia szegedi résztvevői.