Oktatási és kulturális programmal emlékezett a Roma Kultúra Napjára a békési központú Magyar Pünkösdi Egyház Országos Cigánymisszió.
1971. április 8-án rendezték meg az első Roma Világkongresszust, amelyen elfogadták, hogy a cigány emberek hivatalos elnevezése a roma, és megegyezés született a cigányság nemzeti jelképeinek elfogadásáról is. A Roma Kultúra Világnapja ehhez a dátumhoz kötődik.
Mint kiemelték, minden évben megemlékezik a Roma Kultúra Világnapjáról a keresztény szervezet, az idei ünnepség keretein belül egy oktatási szakmai programra is sor került a misszió fenntartásában működő Reményhír Intézmény szervezésében. A jelenlévőket Durkó Albert misszióvezető köszöntötte.
Az oktatási programon dr. Fejes József Balázs, a Szegedi Tudományegyetem Neveléstudományi Intézetének docense tartott előadást „Az oktatási szegregáció következményei és az integráció lehetőségei” címmel. A szakmai nap megrendezése hagyomány a békési oktatási intézmény életében. A kultúra napi ünnepség második részében sikeres életutat bejáró, cigány származású keresztény emberek meséltek az elért eredményeikről.
– Az esemény célja az volt, hogy minél szélesebb körben nyilvánossá tegyük, milyen út vezet a cigányság kulturális területein elért sikereihez. A misszió megalakulása óta kiemelten fontosnak tartja, hogy megemlékezzen a jeles roma napokról. Az idei évben először egy fotó- és videópályázatot is meghirdettünk A cigányság kulturális értékei címmel a vármegyében működő általános iskolák felső tagozatainak számára – emelte ki dr. Szilágyiné Morár Ildikó, a Pünkösdi Cigánymisszió kommunikációs igazgatója. A beérkezett pályaműveket alkotói pénzjutalomban részesültek. Fotó kategóriában első helyezett lett a Reményhír Intézmény, videó kategóriában pedig a dobozi általános iskola csapata.