Immár hagyománnyá vált, hogy fenntartónk, az MPE Országos Cigánymisszió támogatásának köszönhetően, minden évben megrendezzük az Idősek Napját, ellátottaink méltó köszöntésére.
Az ünnepséget több napos felkészülés előzte meg. A rendezvény helyszínének kiválasztásától a meghívó elkészítésén túl, a programok kiválasztása, a terem feldíszítéséig tartott.
A korábbi évekhez hasonlóan, most is lobbiztunk azért, hogy minél több ellátottat tudjunk vendégül látni. Igyekeztünk az előző évek színvonalának megőrzésére.
Az ünnepség helyszínének ez évben a Váncsodi Művelődési Ház adott helyet. A program előestéjén került sor az asztalok, padok elhelyezésére, terítésre, gondozóink segítségével.
Másnap eljött a várva várt nap, melyet nagy izgalommal vártunk, és lelkünket is díszbe öltöztettük.
Sorra érkeztek ellátottaink, őket a településekről az önkormányzat kisbusza szállította a helyszínre, majd megérkeztek a meghívott vendégeink is. A jelenlévőket pogácsával, kávéval, üdítővel vártuk.
Az ünnepség elején virágcsokorral és emléklappal felköszöntöttük Tóth Jánosné Ilonka nénit 90. születésnapja alkalmából, akinek a Váncsodi Asszonykórus alkalomnak megfelelő köszöntővel kedveskedett.
A rendezvény első részében a meghívott vendégeink ünnepi beszéde következett.
Váncsod község alpolgármester asszonya, Zsiga Imréné ünnepi köszöntője kezdte a sort, aki beszédében az idős kor szépségeire, hasznosságára mutatott rá.
Dr. B. Csákné Kovács Kinga református lelkipásztor az idősekről való gondoskodás, a szeretet és a hit erejéről beszélt.
Farkas Attila adventista lelkipásztor saját élettörténetén keresztül mutatta be, hogy mennyire fontos a hitélet és a felekezethez való tartozás.
Kis István a békési központ képviseletében jött el meghívásunkra. Az idősek köszöntésén túl a megtérés jelentőségét hangsúlyozta. Boldog, kiegyensúlyozott emberré válhatunk, ha a Biblia szavait megismerjük és megértjük.
Az ünnepség második részében ellátottaink szavalatai következtek.
Birizdó Istvánné ellátottunk, majd Tóth Zsigmondné az időskorról írt versekkel készült.
Majd „vidámabb vizekre eveztünk” és a Váncsodi Asszonykórus népdalcsokrát hallgattuk meg, azután pedig a Gáborjáni Hagyományőrző Népzenei Együttes műsora következett, akik bihari és sárréti népdalokat adtak elő. Műsorukat a hallgatóság nagy tapssal hálálta meg.
A műsor után az ebéd következett. Mindenki jóízűen fogyasztotta a töltött káposztát, melyet Vajas Zoltán, a Bástya vezetője térítésmentesen ajánlotta fel rendezvényünkre.
Desszertként két-két szelet süteményt is felszolgálhattunk a jelenlévőknek, mely nagy sikert aratott, mind állagában, küllemében, ízében.
Gondozóink kávét, üdítőket szolgáltak fel folyamatosan, a jelenlévők igényeinek megfelelően.
Ellátottaink is kellemes beszélgetésbe fogtak. Mi is igyekeztünk minden ellátotthoz eljutni és egy-két jó szót intézni – jó egészséget kívánva – mindnyájukhoz.
Néztük a boldog, megelégedett arcokat és hiszem, hogy mindnyájan azt gondoltuk, hogy megérte a sok fáradozást, előkészületeket, izgalmat a mai nap.
Majd megköszöntük támogatóinknak, hogy adományaikkal hozzájárultak a rendezvény sikeres lebonyolításához.
Az ünnepség végén az ellátottainknak a közelgő karácsonyi ünnepeket idézve, a búcsúzásnál sikerült pár szaloncukrot is ajándékoznunk.
A vendégeinknek, fellépőinknek pedig Gáborján Polgármestere felajánlását tudtuk ajándékozni, mindenki kapott egy-egy kézműves kosarat és hozzá egy-egy kézműves szőnyeget is.
Minden távozót kikísértünk az ajtóig és elköszöntünk tőlük. Az ellátottak szemeiből tükröződő hála és köszönet azt sugallta: MEGÉRTE!
Salamon Józsefné
„Úgy tégy, mintha örökig élnél!
Hinned is kell, hogy így igaz.” (Várnai Zseni)