A Magyar Pünkösdi Egyház Országos Cigánymisszió által alapított Cigány Módszertani és Kutató Központ (CIMOK) ÖSZTÖNDÍJ ALAPOT hoz létre, amelyből pályázatot hirdet fiatal kutatók számára.
A CIMOK Ösztöndíj Alap létrehozását a Magyar Pünkösdi Egyház Országos Cigánymisszió főigazgatója Kiss Beáta jelentette be április 23-án, Budapesten a „Cigánymissziós mozgalmak hatása Magyarországon” című könyv bemutató konferenciáján.
Kiss Beáta hangsúlyozta, hogy pályázaton olyan tehetséges (többnyire) fiatalok jelentkezésére számítunk, akik érzékenyek a magyarországi cigányság szociális problémáit illetően.
– Pályaműként mester szakos diplomamunkák, OTDK dolgozatok és PhD disszertációk beküldését várjuk. A pályázaton minden tudományterület képviselői részt vehetnek, akik a hazai cigányság helyzetére adaptálva vizsgálták/vizsgálják a szociális, ifjúsági, oktatási, a közösségépítési – missziómunka, a társadalmi esélyegyenlőség biztosítása, valamint a foglalkoztatási és helyi gazdaságfejlesztési folyamatokat, lehetőségeket.
A pályaművekkel szembeni alapkritérium a napjainkban releváns problémafelvetés; az alapos helyzetfeltárás; az előremutató javaslatok; a jó gyakorlatok kifejtése; valamint, hogy a tudományos elbírálása időpontja 2011-évinél nem régebbi legyen.
A legjobb pályaművek évente egy hatszázezer forintos összdíjazású CIMOK Ösztöndíj Alapból kerülnek díjazásra.
A kiírás célja a folyamatok jobb megismerése, a jó gyakorlatok megfelelő és sikeres adaptációjának, terjesztésének katalizálása, ehhez pedig a közreműködőket is megtalálják. A díjazott pályázatok benyújtói lehetőséget kapnak kutatási projektek megvalósításában, továbbá szakmai partnerként kerülhetnek bevonásra – előadó, tréner, vagy workshop-vezető minőségben.